Gdzie i na co zwracać uwagę przy wyborze używanych maszyn rolniczych?

Zakup używanych maszyn rolniczych to preferowane rozwiązanie dla wielu rolników, gdyż pozwala na uzyskanie wysokiej jakości sprzętu w bardzo atrakcyjnej cenie. Gdzie jednak szukać najlepszych egzemplarzy i czym kierować się podczas ich wyboru? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule, więc nie czekaj i zapoznaj się z jego treścią!

Używane maszyny rolnicze – najważniejsze kryteria wyboru

Przed podjęciem decyzji o zakupie używanego sprzętu rolniczego, dokładnie sprawdź jego stan techniczny. Skontroluj wszystkie mechanizmy, a także sprawdzić, czy nie ma wycieków, pęknięć ani innych widocznych uszkodzeń. Poproś również o możliwość przetestowania maszyny w ruchu, aby ocenić jej działanie.

Zapytaj także o dostęp do historii serwisowej. Używane maszyny rolnicze z pełną dokumentacją oraz historią napraw i konserwacji dostarczają nowemu właścicielowi dużo więcej informacji na temat stanu technicznego i przewidywanych kosztów przyszłej eksploatacji.

Decydując się na używane maszyny rolnicze, sprawdź licznik godzin pracy oraz ogólny przebieg. Niższe wartości oznaczają mniejsze zużycie, co może przekładać się na dłuższą żywotność sprzętu.

Upewnij się również co do tego, jakie są koszty eksploatacji maszyny, w tym ceny części zamiennych i ich dostępność na rynku. Łatwiej znaleźć elementy popularnych modeli, więc wybór takiego sprzętu będzie rozsądniejszy z punktu widzenia finansowego.

Nowe maszyny rolnicze – kiedy warto na nie postawić? 

W niektórych przypadkach używane maszyny rolnicze mogą okazać się niewystarczające. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy rolnikowi zależy na dostępie do najnowszych technologii. W takim wypadku warto rozważyć zakup nowego modelu.

Nowe maszyny rolnicze to także doskonały wybór dla osób, którym zależy na pozyskaniu sprzętu o jak największej żywotności. Dzięki temu, że nie były one nigdy użytkowane, będą Ci służyć zdecydowanie dłużej niż modele, które miały już właścicieli.

Co istotne, zakup nowego sprzętu nie zawsze musi wiązać się z dużym jednorazowym wydatkiem. W przypadku gdy decydujesz się na używane modele tylko przez wzgląd na finanse, rozważ pozyskanie nieużywanego sprzętu na raty lub leasing. Jeśli interesują Cię nowe maszyny rolnicze, sprawdź co oferujemy w sklepie Fricke

Fricke – zaufany partner oferujący maszyny rolnicze

Gdzie kupić innowacyjne nowe maszyny rolnicze i używane modele w dobrym stanie? Najlepszą ofertę znajdziesz w sklepie Fricke. Ugruntowana pozycja na rynku, szeroki wybór sprzętów i ogromny profesjonalizm w obsłudze klienta to główne powody, dla których powinieneś się zdecydować właśnie na nas.

Fricke ma oddziały w całej Polsce, więc bez problemu znajdziesz wymarzony sprzęt rolniczy blisko siebie. Na miejscu znajdziesz profesjonalnych doradców, którzy chętnie pomogą Ci w wyborze maszyn w pełni dostosowanych do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Nie musisz wierzyć nam na słowo. Odwiedź stronę Fricke i zobacz ofertę na używane maszyny rolnicze w atrakcyjnych cenach. Niezależnie od tego czy interesuje Cię ciągnik, kombajn czy dowolny inny sprzęt specjalistyczny, odkryjesz tam rozwiązanie dla siebie.